◄
Mam ogromną przyjemność poinformować o zaawansowanych przygotowaniach związanych z publikacją strony internetowej dotyczącej dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego obszaru ziemi dębowieckiej.
Publikacja oparta będzie na mojej autorskiej pracy napisanej w 2005 roku, będącej uwieńczeniem podjętych przeze mnie Podyplomowych Studiów Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Praca Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze szansą rozwoju Gminy Dębowiec została wyróżniona, oceniona bardzo wysoko i jej fragmenty drukowane były w Zeszytach Naukowych Wydziału Zarządzania oraz Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w roku 2005.
Opracowywana publikacja internetowa w ogólnych założeniach posiada charakter edukacyjny. Kieruję ją w szczególności do ludzi młodych zamieszkujących obszar Gminy Dębowiec. To oni stanowić będą o przyszłości tej ziemi. Wiedza i wrażliwość najmłodszego pokolenia mieszkańców mieć będzie priorytetowe znaczenie w zachowaniu dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego obszaru umiejscowionego na pograniczach Pogórza Jasielskiego oraz Beskidu Niskiego.
Celem tej publikacji jest również ukazanie szerokiej publiczności (zarówno mieszkańcom jak i turystom) walorów Gminy Dębowiec, a tym samym wzbudzanie zainteresowania jej bogactwem historycznym, kulturowym oraz przyrodniczym.
Uwzględnione w publikacji miejsca i obiekty to mój subiektywny wybór, oparty w większości na osobistej fascynacji prostotą a zarazem magią otaczającej mnie rzeczywistości.
Wszystkie zamieszczone fotografie wykonywałem przez kilka lat, przemierzając ziemię dębowiecką po uczęszczanych szlakach, a także zapomnianych ścieżkach (piechotą, rowerem górskim czy też na nartach biegowych).
Fotografie wykonywałem o różnych porach dnia i roku, aby jak najprecyzyjniej oddać klimat prezentowanych miejsc. Owocem tych wędrówek stały się sporządzone przeze mnie trasy rowerowe oraz trasy narciarstwa biegowego umiejscowione na malowniczych ścieżkach Gminy Dębowiec poprowadzone zarówno w terenach o znaczeniu przyrodniczym, historycznym jak i kulturowym.
Najważniejszą dla mnie (jako nauczyciela) stało się sporządzenie autorskiego multimedialnego pakietu edukacyjnego dla młodzieży szkolnej z terenu Gminy Dębowiec.
Mam nadzieję, że jeszcze tego lata zostanie on opublikowany w wersji internetowej, dostępnej dla wszystkich.
W chwili obecnej (jako zwiastun opracowywanej publikacji internetowej) przedstawiam artykuł sporządzony na podstawie mojej autorskiej pracy Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze szansą rozwoju Gminy Dębowiec. Niebawem opublikowana zostanie pełna wersja pracy. Razem z artykułem, fotografiami, mapami tras rowerowych i narciarstwa biegowego, planem ścieżki edukacyjnej oraz multimedialnym pakietem edukacyjnym stanowić będą spójną całość.
Moja praca (wraz z ww. aplikacjami) prezentowana była przeze mnie podczas sesji Rady Gminy Dębowiec (kwiecień 2006) oraz podczas spotkania Stowarzyszenia Miłośników Dębowca i Okolic (październik 2006).
Niebawem (za pośrednictwem internetu) zaprezentowana zostanie wszystkim zainteresowanym. Szczegóły wkrótce.
Marek Rolek
e-mail: marekrolek@op.pl
Artykuł sporządzony w 2005 roku na podstawie pracy "Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze szansą rozwoju Gminy Dębowiec" pobierz plik ?
~ vasyl: pomysł jak najbardziej trafny tyle miejsc jest jeszcze do zobaczenia na terenie gminy jak i Beskidu Niskiego
Dodano: 2013-07-02 12:23:04 Odpowiedz~ do gm:): to może ta strona ? http://ziemiadebowiecka.republika.pl
Dodano: 2012-06-14 12:45:06 OdpowiedzSTATSTYKA:
Jesteś naszym 13431438 gościem.Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.