◄
„I żyją długo, pięknie i szczęśliwie” to nieskończona karta pewnej historii.
To opowieść o wyjątkowych ludziach i ich pięknym życiu, wspaniałych pasjach, bliskich relacjach, akceptacji wspólnej przestrzeni oraz własnej odrębności i azylu. To relacja z codzienności ale także obowiązków i ciężkiej pracy. To opowieść o szczególnym domu, jego klimacie i tajemniczym ogrodzie. To również historia pewnej kuchni, bez której nie można sobie wyobrazić atmosfery świąt. To historia narodzin ale i opowieść o przemijaniu. Wszystko to łączy dom - przestrzeń złożona z uśmiechów i trosk. Wystawą „I żyją długo, pięknie i szczęśliwie” Muzeum Rzemiosła zaprasza do obejrzenia i wysłuchania opowieści Zbigniewy i Tadeusza Piękosiów. Ich życie stało się scenariuszem do niepowtarzalnej wystawy, którą oddajemy hołd ludziom i ich pasjom.
Wystawę w Piwnicy PodCieniami obejrzeć można od 13.10 do 12.11.2016 r., wernisaż odbędzie się 13.10.2016 r⋅o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami - Muzeum Rzemiosła w Krośnie (Rynek 5). Wstęp wolny.
Wystawa czasowa „I żyją długo, pięknie i szczęśliwie” to nieskończona karta historii, która koncentruje się wokół wyjątkowych ludzi: Zbigniewy i Tadeusza Piękosiów. Jest to opowieść o ich pięknym, spełnionym życiu, składającym się ze zwyczajnych chwil i schematów codzienności. Jak każda opowieść o życiu musi zawierać relacje z dzieciństwa, młodości, narzeczeństwa oraz życia rodzinnego. To wartości wpojone przez rodziców, atmosfera domu rodzinnego oraz przyjaźnie nawiązane w młodości ukształtowały charaktery i osobowości Zbigniewy i Tadeusza. Jest to także opowieść o podążaniu w poszukiwaniu własnych pasji oraz ich doskonaleniu. Sprzymierzeńcem tych pasji na pewno są bliskie i szczególne relacje Zbigniewy i Tadeusza oraz wspaniała atmosfera rodzinna, którą stworzyli. Miejscem, gdzie toczy się życie naszych bohaterów jest dom w Łączkach Jagiellońskich. To niezwykłe, magiczne miejsce, które przesiąknięte jest pasjami naszych bohaterów. To w kuchni tego domu powstaje większość dzieł a mimo to nie zatraca ona swojej pierwotnej funkcji - miejsca wspólnych spotkań, wspólnego siadania do stołu oraz długich rozmów o życiu, jego blaskach i cieniach. Ten dom to wyjątkowa przestrzeń złożona z uśmiechów i trosk oraz przestrzeń własnej odrębności i azylu. Życie naszych bohaterów stało się scenariuszem niepowtarzalnej wystawy, którą chcemy oddać hołd wyjątkowym ludziom i ich ukochanym pasjom. W pracy muzealnika przychodzi taki moment, kiedy za pomocą materii musi przywołać ducha miejsca i ludzi. Czy to się udało? Przekonajcie się sami!
Łukasz Stachurski (MRzK)
fot. Mariusz Kus (MRzK)
STATSTYKA:
Jesteś naszym 12866361 gościem.Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.