◄
Tegoroczne, VIII Spotkania z Teatrem, rozpoczną się już 8 października spektaklem „Mayday II” Raya Cooneya, czyli drugą częścią perypetii taksówkarza wszechczasów.
Tę komedię okrzyknięto jedną z najbardziej popularnych rozrywkowych spektakli ostatnich lat. W światowym hicie wystąpią znani aktorzy telewizyjni: Marek Siudym/Marek Włodarczyk, Michał Koterski, Michał Milowicz/Mariusz Krzemiński, Marcin Mroczek/Mateusz Łapka, Joanna Jabłczyńska/Katarzyna Polewany, Anna Gzyra, Aneta Zając/Kamila Polak.
12 października - Yasmina Reza „Życie: Trzy wersje” to spektakl przygotowany z okazji jubileuszu 70. urodzin Jerzego Schejbala, który sztukę reżyseruje i gra w niej. Poza nim zobaczymy w spektaklu: Olgę Sawicką, Martynę Trawczyńską i Sławomira Packa. Sztuka „Życie: trzy wersje” to opowieść o ludzkich zachowaniach, odsłaniająca bolesną prawdę o człowieku, zawierająca wiele cennych spostrzeżeń na temat naszej codzienności. Napisała ją Yasmina Reza, francuska autorka i aktorka, której sławę przyniosła farsa „Bóg mordu”, prezentowana przez Teatr Ateneum podczas IV Jesiennych Spotkań z Teatrem.
24 października obejrzymy spektakl „Lilka, cud miłości”, oparty na poezji, wspomnieniach, listach i dzienniku Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, zwanej przez bliskich Lilką. Sztuka powstała w 70. rocznicę śmierci wielkiej poetki i jest niepowtarzalną okazją, aby usłyszeć cztery znakomite aktorki opowiadające o różnych obliczach Lilki. Są to: Magdalena Zawadzka, Joanna Żółkowska, Afrodyta Weselak, Krystyna Tkacz.
„Testosteron” Andrzeja Saramonowicza wystawiany był ponad 440 razy i przyciągnął do Bagateli ok. 130 tysięcy widzów. Zachęcamy również jasielską publiczność do obejrzenia 28 października tej znakomitej farsy o współczesnych mężczyznach, doskonale napisanej i świetnie zagranej przez aktorów Teatru Bagatela, na czele ze Sławomirem Sośnierzem w roli ojca niedoszłego Pana Młodego.
Premiera „Rewizora” odbyła się 19.02.2016 r⋅na scenie Krakowskiego Teatru Scena Stu w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Spektakl ten znacznie odbiega od tradycyjnych wystawień sztuki Mikołaja Gogola, którą obejrzano po raz pierwszy w 1836 roku. Bohaterowie „Rewizora” umieszczeni są w cyrkowej przestrzeni wśród magii i czarów. Motywy cyrkowe połączone są z klimatem politycznym i efektami iluzjonistycznymi. Spektakl, który obejrzymy 5 listopada jest w nowym tłumaczeniu Tadeusza Nyczka, znacznie różniącym się od tego, który jest najbardziej rozpowszechniony i ogólnie znany. Mamy nadzieję, że „Rewizor” Jasińskiego z fabułą skonstruowaną nieco inaczej, snującą się między nierealną i sztuczną rzeczywistością obfitującą w abstrakcję i polityczne odniesienia spodoba się Państwu.
„DI, Viv, Rose”, na który Państwa zapraszamy 17 listopada, to sztuka o trzech dziewczynach: Di (Joanna Brodzik), Viv (Małgorzata Lipmann) i Rose (Daria Widawska). Poznajemy ich studenckie życie, pierwsze miłości, zwariowane pomysły. Wchodzimy w świat kobiet nieprzeciętnych, zabawnych, pełen śmiechu, wzruszeń, bogaty w emocje i przeświadczenie, że przyjaźń pomaga przetrwać najtrudniejsze chwile życia. To spektakl, który Państwa wzruszy, ubawi i pobudzi do głębszych refleksji.
2 grudnia „Don Kichot”, balet w 3 aktach z udziałem artystów Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu. Libretto, na postawie powieści Miguela Cervantesa napisał Marius Petipa. Kanwą widowiska są przedziwne przygody błędnego rycerza z La Manchy. Spotkania z kolejnymi bohaterami baletu, zabawne sytuacje są pretekstem do popisowych wariacji solowych, duetów i tańców zespołowych. „Don Kichot” jest - obok „Jeziora Łabędziego” i „Giselle” - najczęściej wystawianym baletem klasycznym. Więcej informacji ⇒
STATSTYKA:
Jesteś naszym 12856477 gościem.Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.