◄
Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy dnia 15 kwietnia 2024 (poniedziałek) o godzinie 18.00 / oficyna dworska przy Kasztelu w Szymbarku.
Wystawa zaŁĄCZNIKart zawiera dwie ekspozycje: wystawę prac wykładowców MY / WY = ART oraz ekspozycję prac studentów WY / MY = EDU studiów pierwszego stopnia: Graphic design i technologie wizualne i studiów drugiego stopnia: Projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów, Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki, Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
Wystawa zaŁĄCZNIKart zorganizowana jest w ramach szerokiej, wieloletniej współpracy katedry Edukacji artystycznej i sztuk wizualnych ANS w Nowym Sączu z Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach.
Na wystawie MY / WY = ART prezentowane są prace wykładowców Katedry Edukacji artystycznej i sztuk wizualnych, którzy prowadzą różnorodne zajęcia artystyczno-projektowe na kierunkach GDiTW oraz PZUNM. Ekspozycja przybliża fragment pracy twórczej wykładowców należących do jednej katedry, będących aktywnymi artystami, projektantami w zakresie szeroko pojętych sztuk wizualnych.
Wystawa WY / MY = EDU jest pokazem prac studentów kierunków artystyczno-projektowych: Graphic design i technologie wizualne oraz Projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów, zrealizowanych na Wydziale Nauk Społecznych i Sztuki ANS w Nowym Sączu. Prace powstały w ramach zajęć, pod kierunkiem wykładowców Katedry.
Kierunek Graphic design i technologie wizualne został uruchomiony w roku 2022/2023 w wyniku badania rynku potwierdzającego zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu artystyczno-projektowego, posiadających rozbudowane umiejętność kreacji z wykorzystaniem specjalistycznych programów graficznych np. pakietu Adobe, tworzących spójne przekazy wizualno-użytkowe. Studia na kierunku GDiTW pozawalają na bardzo dobre opanowanie warsztatu artystyczno-projektowego z zakresu technologii wizualnych, mediów cyfrowych stosowanych we współczesnym projektowaniu artystycznym. Prowadzone zajęcia to m.in. grafika rastrowa i wektorowa, komunikacja wizualna, grafika wydawnicza, DTP, infografika, podstawy programowania, technologie tworzenia gier komputerowych, mała forma filmowa/ etiuda i klip, grafika multimedialna, fotografia studyjna czy fotografia artystyczna. Studia obejmują również kształcenie artystyczno-użytkowe zapewniające poznanie zasad zaawansowanego projektowania, co jest niezbędne do osiągnięcia wysokiego poziomu merytorycznego realizowanych projektów.
W roku akademickim 2021/2022 oferta edukacyjna została poszerzona o atrakcyjne studia drugiego stopnia: Projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów. Studia oferują kształcenie w obszarze UX-design obejmujące dwa główne zakresy: projektowanie zorientowane na użytkownika np. projektowanie graficznych interfejsów użytkownika, projektowanie aplikacji mobilnych, projektowanie reklamy wizualnej, identyfikacja wizualna i promocja produktu, media interaktywne, a także specjalistyczne zajęcia z zakresu nowych mediów. Program studiów oferuje też kształcenie artystyczno-użytkowe niezbędne do zaawansowanego, profesjonalnego projektowania.
Nowocześnie wykształcony absolwent kierunków artystyczno-projektowych Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki ANS w Nowym Sączu może być poszukiwanym na rynku pracy specjalistą w zawodach graphic designera i UX-designera. Studia zawierają w ofercie zajęcia prowadzone w języku angielskim (zajęcia do wyboru), gdyż współczesny artysta-projektant często pracuje w międzynarodowych zespołach projektowych np. w formie pracy online.
Zajęcia na kierunkach artystyczno-projektowych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu (Katedra edukacji artystycznej i sztuk wizualnych) prowadzi specjalistyczna kadra, dla której priorytetem jest indywidualizacja pracy ze studentem.
Wykładowcy zajęć artystyczno-projektowych:
prof. dr hab. Krzysztof Tomalski,
prof. dr hab. Andrzej Szarek,
dr hab. Iwona Bugajska-Bigos, prof. ANS (kierownik Katedry),
dr hab. Karol Gąsienica-Szostak, prof. ANS,
dr hab. Michał Jandura, prof. ANS,
mgr Agata Rolka
mgr Mariusz Obrzut
STATSTYKA:
Jesteś naszym 13419843 gościem.Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.