◄
Dnia 13 kwietnia tj. w sobotę br. Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie (gmina Dębowiec) zorganizowało wernisaż pt. „Cieklin i okolica w dawnych publikacjach prasowych”. Autorami wernisażu byli Anna i Krzysztof Kusiak redaktorzy Regionalnego Blogu Historycznego Z pogranicza .
Trwają prace remontowe cmentarza wojskowego z I wojny światowej położonego na skrzyżowaniu drogi Gorlice-Nowy Żmigród z drogą powiatową Jasło-Folusz(Sieniawa).
4 maja 2015 roku na cmentarzu wojennym nr 14 w Cieklinie z inicjatywy ks. Franciszka Motyki z udziałem parafian i przybyłych gości odbyła się msza w intencji poległych 100 lat wcześniej żołnierzy w tzw. bitwie o Cieklin, ale i mieszkańców, którzy zginęli w wyniku I wojny światowej.
W sobotę 27 września br. odbył się po raz pierwszy jesienny rajd pieszy „Złoty Beskid”. Ta turystyczna impreza zorganizowana była dla młodzieży szkolnej, aby poznała swoją „Małą Ojczyznę”.
20 maja br. odbyła się w Ludowym Domu Kultury w Cieklinie konferencja „W 100 lecie wybuchu Wielkiej Wojny”. Zorganizowali ją Gmina Dębowiec i Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.
Promocja książki autorstwa Andrzeja Piecucha. 24 maj 2014 r. godz. 18:00 Dwór Karwacjanów Z okładki książki „Cmentarze z I-szej wojny światowej w Beskidzie Niskim” „… Działania militarne prowadzone podczas I wojny światowej w Beskidzie Niskim przyniosły krwawe ż
Niedzielny III Marszobieg na Cieklinkę zorganizowany przez Towarzystwo Jastrzębiec i ULKS Lipinki był wyjątkowo udany. W wyprawie wzięło udział 40 osób w tym 6 biegaczy.
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.