◄
Gmina Dębowiec przystąpiła do projektu grantowego „Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, z którego otrzymała dotację w wysokości 60 000 złotych.
Dnia 13 kwietnia tj. w sobotę br. Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie (gmina Dębowiec) zorganizowało wernisaż pt. „Cieklin i okolica w dawnych publikacjach prasowych”. Autorami wernisażu byli Anna i Krzysztof Kusiak redaktorzy Regionalnego Blogu Historycznego Z pogranicza .
Przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Cieklinie obok parku w ramach gminnego projektu „BUDOWA INFRASTRUKTURY TURYSTYCZNO - REKREACYJNEJ W GMINIE DĘBOWIEC” powstała ścieżka edukacyjno-przyrodnicza.
Szkoły uczestniczące w Projekcie "Poprawa jakości kształcenia ogólnego w mieście Jaśle oraz gminach Jasło, Dębowiec, Krempna, Nowy Żmigród i Osiek Jasielski" realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego
„WIELOSOBECNOŚCI - Bo choć, jak każdy z nas, jestem Obecna zazwyczaj Osobno, to miło jest być czasem w Wielości.” Maria Kondrad.
Dzisiejszy wieczór w Kopaninach koło Dębowca był bardzo gorący mimo chłodnej aury. Wszystko za sprawą żywiołowego koncertu krakowskiego zespołu Kraków Street Band, który rozpoczął się kilka minut po godzinie 19 na przystanku Kopaniny II.
„Wietrzyk czerwcowy szumi w dąbrowie, Latają w kwiatach kolorowe motyle Żegnają szkołę wychowankowie, żegnają uczniów nauczyciele.”
Od 27 kwietnia 2014 roku trwają czynności w celu ustalenia przebiegu granic działek ewidencyjnych na terenie Cieklina.
W dniu 18.03.2014 r. w Urzędzie Gminy w Dębowcu odbyły się Gminne Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej - „Młodzież zapobiega pożarom”.
W ubiegłym tygodniu na działce za Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Cieklinie rozpoczęły się prace budowlane. Firma ze Skołyszyna niweluje teren pod stadion sportowy.
Uroczyste oddanie do użytkowania boisk wielofunkcyjnych - Gmina Dębowiec W dniu 24 października 2024 r. odbyło się uroczyste oddanie do użytkowania 3 przyszkolnych boisk wielofunkcyjnych, znajdujących się przy:
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.