◄
W dniu 24 października 2024 r. odbyło się uroczyste oddanie do użytkowania 3 przyszkolnych boisk wielofunkcyjnych, znajdujących się przy:
Skąd wzięła się nazwa Podkowiec Mały? Jak wygląda i gdzie mieszka? Po co wybudza się z hibernacji i czy naprawdę wplątuje się we włosy?
W dniu 4 maja 2024 r. świętując Międzynarodowy Dzień Strażaka, późnym popołudniem Prezesi jednostek OSP wraz ze Strażakami i Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi z terenu Gminy Dębowiec zgromadzili się w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Cieklinie, by wspólnie uczestniczyć w Mszy Św. sprawowanej w ich intencji.
W niedzielne popołudnie, 24 marca 2024 roku, Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie zamieniło się w przestrzeń pełną humoru i refleksji.
W Dębowcu powstała nowa atrakcja turystyczna, izba w której zgromadzono zbiory związane z historią i tradycją naszej gminy. To rezultat starań i współpracy wielu podmiotów, które zebrały i udostępniły cenne pamiątki i dokumenty.
W sobotę 27 stycznia 2024 roku w hali sportowej Zespolu Szkół w Dębowcu odbyła się pierwsza edycja Halowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Dębowiec.
W sobotę 25 listopada 2023 r. 18 par małżeńskich z terenu Gminy Dębowiec obchodziło Jubileusz Złotych Godów.
20 sierpnia 2023 roku na placu przed Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Cieklinie odbył się seans kina plenerowego. Niedzielne wydarzenie zgromadziło liczne grono mieszkańców Cieklina i okolic, którzy obejrzeli film pt. „Detektyw Bruno”.
Od 23 czerwca 2023 r. w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie można obejrzeć zbiorową wystawę prac absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Sędziszowie Małopolskim.
Rysowane, malowane, wyklejane, z gipsu, plasteliny, szkła, filcu i włóczki – wszelkiej maści nietoperze zawitały do Filii Bibliotecznej w Cieklinie.
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.