◄
Skąd wzięła się nazwa Podkowiec Mały? Jak wygląda i gdzie mieszka? Po co wybudza się z hibernacji i czy naprawdę wplątuje się we włosy?
Rysowane, malowane, wyklejane, z gipsu, plasteliny, szkła, filcu i włóczki – wszelkiej maści nietoperze zawitały do Filii Bibliotecznej w Cieklinie.
Szanowni Państwo! Na podstawie decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o czasowym zamknięciu instytucji kultury informujemy, że w trosce o Państwa bezpieczeństwo Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu oraz Filia w Cieklinie będą nieczynne dla czytelników w dniach 12 – 25 marca.
Mówiąc, słysząc słowo książki zazwyczaj wyobrażamy je sobie ustawione w równym rządku na półce lub otwarte na zapisanych stronicach, gotowe do czytania i oglądania.
Uroczyste obchody 110-lecia Szkoły Podstawowej w Dobryni 12. 10. 2018 roku rozpoczęła msza święta w kościele filialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dobryni.
W dniu 25.05.2018 r. nastąpiło rozstrzygnięcie X Międzygminnego Konkursu Fotograficznego pt. "1918 - ŚLADAMI TAMTYCH DNI".
Daleko czy blisko – wszędzie możemy znaleźć ciekawe, zasługujące na wyróżnienie, niespotykane w innych stronach miejsca lub obiekty. Takie też było zadanie uczestników IX Międzygminnego Konkursu Fotograficznego pt.: Małe cuda Gminy Dębowiec.
„Gdy się ktoś zaczyta zawsze się czegoś nauczy albo zapomni o tym, co mu dolega albo zaśnie – w każdym razie wygra” - Henryk Sienkiewicz
Zatrzymać ruch w kadrze -z takim to niełatwym zadaniem zmierzyli się uczestnicy VIII Międzygminnego Konkursu Fotograficznego zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dębowcu oraz Filię w Cieklinie zatytułowanego „Szukaj wiatru w polu … przestrzeń, ruch, dynamika”.
Sposób na nudę - tak brzmiał tytuł tegorocznego jubileuszowego, bo już X Gminnego Turnieju Czytelniczego.
Uroczyste oddanie do użytkowania boisk wielofunkcyjnych - Gmina Dębowiec W dniu 24 października 2024 r. odbyło się uroczyste oddanie do użytkowania 3 przyszkolnych boisk wielofunkcyjnych, znajdujących się przy:
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.