◄
Piątkowy wieczór, 6 października 2023 r. w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Pawła Jędryczki, który jest naszym lokalnym Artystą.
Uroczyste obchody 110-lecia Szkoły Podstawowej w Dobryni 12. 10. 2018 roku rozpoczęła msza święta w kościele filialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dobryni.
Dużymi brawami nagrodziła publiczność utalentowanych muzycznie i aktorsko uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej w Dobryni, którzy niedzielnego popołudnia, 22 stycznia 2017 roku, dali w swojej szkole wspaniały Koncert Noworoczny.
17. 01.2017 roku Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie odwiedziło Polskie Radio Rzeszów. W trzygodzinnym programie „na żywo” zaproszeni goście opowiadali o narciarzach i ciekawych miejscach w gminie Dębowiec, promowali jej kulturę i lokalnych artystów.
„Piękne te ilustracje, wesołe i kolorowe…” takie słowa najczęściej słyszałam wśród oglądających wystawę.
3. grudnia 2014 roku w Szkole Podstawowej w Dębowcu odbył się VIII konkurs recytatorski „Polska poezja. Julian Tuwim dzieciom”.
Wieczorem 6 czerwca 2014 r. w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie odbył się finisaż wystawy pt. „Jan Paweł II - pielgrzymowaliśmy z Nim”.
Z okazji przeżywanej niedawno kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, 30.04. w Szkole Podstawowej w Dobryni odbyła się akademia poświęcona tej doniosłej i ważnej dla każdego Polaka, uroczystości.
Tego dnia (26 czerwca 2013) sala obrad w Starostwie Powiatowym pękała w szwach. Odbywała się tutaj uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Powiatu z udziałem honorowych gości z regionu oraz młodzieżowych rad miasta i gminy Jordanów z Małopolskiego.
W środę 27 marca 2013 roku w sali Urzędu Gminy w Dębowcu odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.
Uroczyste oddanie do użytkowania boisk wielofunkcyjnych - Gmina Dębowiec W dniu 24 października 2024 r. odbyło się uroczyste oddanie do użytkowania 3 przyszkolnych boisk wielofunkcyjnych, znajdujących się przy:
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.