◄
Jaki tajemniczy przedmiot można wydobyć z czarnego kapelusza i do czego on służy? Czy można przejść przez drzwi do krainy wyobraźni i co w niej znajdziemy?
W piątkowy wieczór, 25 listopada 2022 r. w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Mirosława Szudego, który był uczczeniem 40. rocznicy pracy twórczej.
Mówiąc, słysząc słowo książki zazwyczaj wyobrażamy je sobie ustawione w równym rządku na półce lub otwarte na zapisanych stronicach, gotowe do czytania i oglądania.
„Aby być pisarzem nie potrzeba żadnej licencji.....,bo ja nie tylko jestem pisarką ale też czarownicą!”
W ostatnim dniu tegorocznego lata tj.21.09.2016 r. gościliśmy w Dębowcu panią Barbarę Kosmowską- autorkę znanych i lubianych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Czytanie książek to wspaniała sprawa. Kiedy czytamy interesującą książkę trudno jest się od niej oderwać.
„Piękne te ilustracje, wesołe i kolorowe…” takie słowa najczęściej słyszałam wśród oglądających wystawę.
Sposób na nudę - tak brzmiał tytuł tegorocznego jubileuszowego, bo już X Gminnego Turnieju Czytelniczego.
W dniu 19-11-2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dębowcu odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Na spotkaniu 12 uczestników dyskutowało o książce Renaty Piątkowskiej pt. „Przygoda ma kolor niebieski”.
W dniu 08. 10. 2015r o godz 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dębowcu odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w ramach IV Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej Dyskusyjnych Klubów Książki, a pierwszej wśród młodzieżowych klubów organizowana przez Instytut Książki i Wydawnictwo Zielona Sowa.
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.