◄
Wczoraj, 29 września 2020 r. w Cieklinie o godzinie 11:00 odbyła się uroczysta msza odpustowa ku czci św. Michała Archanioła podczas, której poświecono sztandar Stowarzyszenia Kosynierów Parafii Cieklin.
Piątek 29 września jak co roku w Cieklinie świętowano.
Wtorek 29 września 2015 r. to uroczysty dzień dla mieszkańców Cieklina i okolicy. Tegoroczne uroczystości odpustowe zbiegły się z rocznicą 600-lecia powstania parafii.
Dziś 29 września 2014 roku w kościele parafialnym w Cieklinie odbyły się uroczystości odpustowe ku czci św. Michała Archanioła.
29 września w naszej Parafii miał miejsce odpust ku czci świętego Michała Archanioła. Mszy Świętej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Prałat Robert Mokrzycki obecny Proboszcz Katedry Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.
Ludzie dzielą się na tych, którzy marzą i tych, co biorą sprawy w swoje ręce i marzenia zmieniają w rzeczywistość. Do tej drugiej kategorii należy Magdalena Ząbczyk
Do Bednarki 14 października 2012 roku po raz czwarty zjechali się Łemkowie z różnych części świata, którzy przed II wojną światową tu mieszkali. Światowy Zjazd Bednarczan organizowany jest co 7 lat w dniach 14-15 października.
W sobotę 29 IX nasza parafia przeżywała odpust parafialny w Święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Grzegorz Kamiński pochodzący z naszej parafii, z Cieklina, obecny kapelan szpitala w Jaśle.
Jak wynika z zapisów historycznych historia kosynierów w Cieklinie sięga XIX wieku. Wtedy to bowiem Proboszcz kościoła w Cieklinie ks. Jan Dyszyński stworzył oddział chłopski, który w 1846 r. skutecznie odparł napad bandytów na dwór szlachecki i plebanię.
Bednarkę przed II Wojną Światową zamieszkiwała głównie ludność łemkowska, która została wysiedlona w ramach Akcji Wisła. Byli mieszkańcy zostali rozproszeni po całym świecie, największa część zamieszkuje w okolicach Legnicy.
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.