◄
W niedzielę, 26 lipca 2020 r. odbył się pierwszy spacer trasą nordic walking im. Generała Tadeusza Rozwadowskiego w Cieklinie.
Od wielu lat końcem zimy i początkiem wiosny wzrasta liczba pożarów na łąkach, nieużytkach rolnych i terenach chronionych spowodowanych wypalaniem traw i pozostałości roślinnych.
Rozpoczął się już nowy rok szkolny, a wraz z nim wzmożony ruch pieszy i kołowy w rejonach szkół.
Strażacy z Cieklina zapalając o godzinie 20:05 Ognisko Ducha Świętego przy kaplicy na cmentarzu wojenny nr 14 w Cieklinie i odśpiewując pieśni religijne „Boże, coś Polskę ” oraz „Maryjo Królowo Polski ” uczcili 1050 rocznicę Chrztu Polski.
Dnia 14.03.2015 roku, w Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Cieklinie, odbyło się spotkanie wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży rejonu Jasielsko-Gorlickiego.
Zimowa aura nie przeszkodziła uczniom i absolwentom naszej szkoły, we włączenie się po raz kolejny do Ogólnopolskiej Akcji "Kolędnicy Misyjni", organizowanej przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, nad którą bezpośrednią opiekę w naszej szkole sprawował ks. Wojciech Środoń.
W sobotę 27 września br. odbył się po raz pierwszy jesienny rajd pieszy „Złoty Beskid”. Ta turystyczna impreza zorganizowana była dla młodzieży szkolnej, aby poznała swoją „Małą Ojczyznę”.
Wieczorem 6 czerwca 2014 r. w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie odbył się finisaż wystawy pt. „Jan Paweł II - pielgrzymowaliśmy z Nim”.
20 maja br. odbyła się w Ludowym Domu Kultury w Cieklinie konferencja „W 100 lecie wybuchu Wielkiej Wojny”. Zorganizowali ją Gmina Dębowiec i Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.
Z okazji przeżywanej niedawno kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, 30.04. w Szkole Podstawowej w Dobryni odbyła się akademia poświęcona tej doniosłej i ważnej dla każdego Polaka, uroczystości.
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.