◄
Skąd wzięła się nazwa Podkowiec Mały? Jak wygląda i gdzie mieszka? Po co wybudza się z hibernacji i czy naprawdę wplątuje się we włosy?
Rysowane, malowane, wyklejane, z gipsu, plasteliny, szkła, filcu i włóczki – wszelkiej maści nietoperze zawitały do Filii Bibliotecznej w Cieklinie.
Jaki tajemniczy przedmiot można wydobyć z czarnego kapelusza i do czego on służy? Czy można przejść przez drzwi do krainy wyobraźni i co w niej znajdziemy?
W dniu dzisiejszym w sali widowiskowej Urzędu Gminy odbyło się spotkanie najlepszych Absolwentów szkół podstawowych z terenu Gminy Dębowiec.
Z powodu awarii instalacji wodnej i zalania pomieszczeń, Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu pozostaje nieczynna do odwołania.
Od 1 września do 30 listopada 2020 r. w całej Polsce odbędzie się Powszechny Spis Rolny.
Gmina Dębowiec przystąpiła do projektu grantowego „Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, z którego otrzymała dotację w wysokości 60 000 złotych.
Szanowni Państwo! Na podstawie decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o czasowym zamknięciu instytucji kultury informujemy, że w trosce o Państwa bezpieczeństwo Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu oraz Filia w Cieklinie będą nieczynne dla czytelników w dniach 12 – 25 marca.
W piątek 25 października 2019 roku w Izbie Muzealnej Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie została otwarta wystawa malarstwa Natalii Karasińskiej.
Mówiąc, słysząc słowo książki zazwyczaj wyobrażamy je sobie ustawione w równym rządku na półce lub otwarte na zapisanych stronicach, gotowe do czytania i oglądania.
Uroczyste oddanie do użytkowania boisk wielofunkcyjnych - Gmina Dębowiec W dniu 24 października 2024 r. odbyło się uroczyste oddanie do użytkowania 3 przyszkolnych boisk wielofunkcyjnych, znajdujących się przy:
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.