◄
Obchody 100-lecia niepodległości stały się świętem całej polskiej wspólnoty, również tej samorządowej - Gminy Dębowiec. To co Nas łączy, to wspólne wartości - otwartość, wspólnota, miłość do Ojczyzny oraz duma z osiągnięć Naszego społeczeństwa.
Wybory samorządowe odbędą się w niedziele 21 października 2018 r. Przedstawiamy kandydatów na wójtów i radnych Gminy Dębowiec.
„ Rzeczywiście, jak z obrazu. - Obrazu bez końca, obrazu, który rozpływa się w niebie. A może nie renesans, tylko jakieś malarstwo naiwne, które postanowiło przedstawić raj z ludzką w nim obecnością? Bo w dole widać wieś Cieklin z pionową kreską kościelnej wieży. Są takie pejzaże, w których objawia się obecność Stwórcy. To jeden z trzech, które kocham.” Andrzej Stasiuk
Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 16 listopada 2014 r. Lokale wyborcze czynne będą od godziny 7 do 21.
W niedzielę 5 maja 2013 roku odbyła się 21. Podkarpacka i 10. Ogólnopolska Parada Straży Wielkanocnych „TURKI 2013” w Nowej Dębie zorganizowana przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie.
Rada Gminy Osiek Jasielski na sesji w dniu 29 listopada 2012 roku wstępnie zatwierdziła projekt herbu Gminy Osiek Jasielski.
Adam Kmiecik, Starosta Jasielski podpisał deklarację o przystąpieniu do realizacji transgranicznego projektu drogowego pod nazwą „Rozwój infrastruktury drogowej pomiędzy powiatem gorlickim, jasielskim i bardejowskim”
Dzięki zaangażowaniu władz gminy Dębowiec, kolekcjonerów, mieszkańców i miłośników Cieklina powstało Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza miejsce, gdzie powstały pierwsze narty w Polsce. Muzeum mieści się w Wiejskim Domu Kultury w Cieklinie.
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.