◄
W związku z wprowadzonym przez Premiera RP stanem epidemii i rozprzestrzeniającym się wirusem COVID-19, mając na uwadze bezpieczeństwo publiczne oraz w trosce o zdrowie turystów i samych zwiedzających, Magurski Park Narodowy informuje o zamknięciu od dnia 25 marca do odwołania niżej wymienione miejsca i wieży widokowej:
W ostatnich dniach przy drogach powiatowych w gminie Dębowiec pojawiły się znaki informacyjne o przebiegu nowego szlaku, który rozpoczyna się w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy i kończy w Muzeum Krajoznawczym w Hanuszowcach nad Toplą – Oddziale Muzeum Wojewódzkiego w Preszowie.
W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy II A Publicznego Gimnazjum im. I. Łukasiewicza w Cieklinie wraz z wychowawcą Elżbietą Wolanin wzięli udział w realizacji projektu edukacyjnego.
Dnia 24 lipca 2014 r. Urząd Gminy w Dębowcu ogłosił przetarg na budowę parkingu samochodowego w Foluszu oraz zabudowę rowu z wykonaniem chodnika i budowę parkingu samochodowego w Cieklinie.
Informujemy, że od 1 maja do 31 października wstęp na teren Magurskiego Parku Narodowego na wszystkie szlaki turystyczne, jest płatny zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 18 marca 2013 r.
Alicja Mojko w czwartek 14 lutego 2013 r. na zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jaśle prowadziła wykład na temat kultury tybetańskiej i aktualnej sytuacji w Tybecie oraz form działania na rzecz Tybetu połączony z pokazem z slajdów z wyprawy do Tybetu
Po uroczystym otwarciu wystawy pt. „Ze Lwowa do Chamonix” 6 listopada 2012 r. w naszym Muzeum Narciarstwa odbyło się III Sympozjum Naukowe pt. „Turystyka i sporty zimowe w polskiej tradycji”. Teoretycznie sympozjom rozpoczęło się już o 13:20
W naszym Muzeum Narciarstwa po raz drugi została zorganizowana Noc Muzeów. Uczestnicy tego nocnego spotkania, które rozpoczęło się po godzinie 20:00 w piątek 18 maja 2012 r.
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.