◄
W dniu 15 sierpnia, w atmosferze głębokiej duchowości i tradycji, Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
W Dębowcu powstała nowa atrakcja turystyczna, izba w której zgromadzono zbiory związane z historią i tradycją naszej gminy. To rezultat starań i współpracy wielu podmiotów, które zebrały i udostępniły cenne pamiątki i dokumenty.
Dzisiaj 15 sierpnia 2020 r. mieszkańcy Cieklina mogli jak co roku podziwiać tradycyjne korowody wiozące wieńce dożynkowe do kościoła.
W piątkowy wieczór, 15 listopada 2019 roku w Centrum Sztuki Mościce została otwarta wystawa pt. „Czas wolny” prezentująca nie tylko sposoby spędzania wolnego czasu zimą, głównie w okresie 20 lecia międzywojennego, ale także style życia, nastroje społeczne, rozwój i lokalne zasoby pamiątek.
W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy II A Publicznego Gimnazjum im. I. Łukasiewicza w Cieklinie wraz z wychowawcą Elżbietą Wolanin wzięli udział w realizacji projektu edukacyjnego.
Tradycyjnie już w niedzielę palmową na sali widowiskowej w Urzędzie Gminy w Dębowcu organizowaliśmy Wystawę Wielkanocną.
Zgodnie z tradycją w Wielką Sobotę święci się pokarmy na wielkanocne śniadanie.
Po dwuletniej przerwie do kalendarium imprez Gminy Dębowiec powraca cykliczne wydarzenie zwane Gminną Biesiadą Artystyczną.
W piątek 11 kwietnia 2014 r. wieczorem, młodzież z Parafii Cieklin licznie uczestniczyła w Drodze Krzyżowej na Cieklinkę. Na szczycie Cieklinki ks. Wojciech Środoń odprawił Msze Świętą.
Dzisiaj 15 sierpnia 2013 r. mieszkańcy Cieklina mogli jak co roku podziwiać tradycyjne korowody wiozące wieńce dożynkowe do kościoła.
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.