◄
W miesiącu grudniu został ukończony remont infrastruktury turystycznej (ogrodzenie, mostki i barierka) na ścieżce przyrodniczej Kiczera im prof. Jana Rafińskiego oraz ścieżce przyrodniczej Folusz (ogrodzenie i barierka).
Powiat Jasielski przygotowuje aplikację promującą nasz region, która będzie zawierała informacje o ciekawych miejscach.
Kolejne „Dni Osieka” połączone z Jarmarkiem regionalnym „Gmina Osiek – zagłębie koszyków i koszy wyplatanych z łyka” już za nami. Organizacja jarmarku była możliwa dzięki realizacji projektu pn.
Rozbudowa dróg relacji Jasło – Dębowiec – Folusz i Świerchowa – Osiek Jasielski – Samoklęski oraz likwidacja osuwisk w Bączalu Górnym i Sowinie to główne inwestycje w infrastrukturę drogową w 2013 r. na terenie Powiatu Jasielskiego.
6 listopada 2012 roku w naszym muzeum odbył się wernisaż wystawy „Ze Lwowa do Chamonix” przygotowanej z okazji stulecia urodzin słynnego polskiego narciarza Tadeusza Wowkonowicza.
Po uroczystym otwarciu wystawy pt. „Ze Lwowa do Chamonix” 6 listopada 2012 r. w naszym Muzeum Narciarstwa odbyło się III Sympozjum Naukowe pt. „Turystyka i sporty zimowe w polskiej tradycji”. Teoretycznie sympozjom rozpoczęło się już o 13:20
Zapraszamy na wystawę pt. „Bożena Jurkowska - jej świat dekupażu i ikon”. Wernisaż odbędzie się w piątek 02-09-2011 r. o godzinie 19:00. Wystawę będzie można oglądać do 30 października.
9-10 września w Muzeum Narciarstwa w Cieklinie im. Stanisława Barabasza odbyło się II Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe. Sympozjum zorganizowane zostało przez Sekcję Historii Polskiego Towarzystwa Naukowego Kultury Fizycznej, Urząd Gminy Dębowiec
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.