◄
"Magia nart-czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 roku" - to niezwykła wystawa w Galerii Sztuki XX wieku will Oksza, filii Muzeum Tatrzańskiego, prezentująca bogaty zbiór starych nart, kijków i fotografii z czasów pierwszych eksploracji narciarskich w Tatrach.
W połowie października 2015 roku ukaże się archiwalna praca Stanisława Barabasza, „Sztuka ludowa na Podhalu. Część V. Wyszycia na ubiorach”, wydana przez Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.
Był rok 1980 a dokładnie 28 luty, zima już się kończyła ale nadal były idealne warunki narciarskie. Były to lata rozkwitu narciarstwa na ziemi krośnieńskiej.
Film „Lawiny” to kolejny film edukacyjny wyprodukowany przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w ramach projektu „Akademia Górska TOPR”,
Zbiory sztuki Muzeum Tatrzańskiego wzbogaciły się o cenny dar. Dzięki hojności rodzeństwa z Gliwic, Magdaleny Bujakowskiej, Marty Topór-Grabowskiej Andrzeja Bujakowskiego i Stefana Bujakowskiego do muzeum trafił komplet mebli sypialnych w stylu zakopiańskim
Przesłano 21 lut 2011 „Narciarstwo" to drugi po „Burzach" film z profilaktycznej serii Akademia Górska TOPR. Tym razem ratownicy TOPR prezentują w przystępny sposób podstawowe zagadnienia związane z uprawianiem narciarstwa.
Był zięciem prezydenta RP prof. Ignacego Mościckiego, prezesem Polskiego Związku Narciarskiego w latach międzywojennych i wybitnym działaczem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Życiowym jednak jego pomnikiem stała się kolejka na Kasprowy Wierch.
Delegacja Towarzystwa "Jastrzębiec" wzięła udział w zorganizowanym 7 maja w Muzeum Narciarstwa w Cieklinie wernisażu wystawy pt. "Bawiła mnie nowość... Stanisław Barabasz - człowiek licznych pasji". Wystawę otworzono w 155. rocznicę urodzin St. Barabasza.
Mój prapradziadek był skromny, a jednocześnie niezwykle aktywny. Wiele jego przedsięwzięć do dzisiaj nie jest do końca opisanych, znanych – pisała Marta Dvorak, praprawnuczka Stanisława Barabasza.
(www.interia.pl)Kiedy 125 lat temu zakopiański myśliwy wiązał sznurkiem bukowe deski do nóg, nikt nie podejrzewał, że to początek nowej ery zimowych sportów na Podhalu.
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
Wernisaż Wystawy Rysunku Wojciecha Atamana w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie W piątek, 11 października 2024 roku, o godzinie 18:00, w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie odbył się wernisaż wystawy rysunku Wojciecha Atamana.
Ćwiczenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych W Szkole Podstawowej w Cieklinie 16 lutego 2024 r. odbyły się wspólne ćwiczenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z KSRG OSP Cieklin oraz OSP Łazy Dębowieckie.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.