◄
W piątek, 11 października 2024 roku, o godzinie 18:00, w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie odbył się wernisaż wystawy rysunku Wojciecha Atamana.
Dzisiaj w chłodny listopadowy dzień, cieklińskie muzeum odwiedzili współorganizatorzy wystawy absolwentów PLSP z Sędziszowa Małopolskiego.
W dniu dzisiejszym w sali widowiskowej Urzędu Gminy odbyło się spotkanie najlepszych Absolwentów szkół podstawowych z terenu Gminy Dębowiec.
Do wyjątkowo uzdolnionych absolwentów szkół podstawowych z terenu Gminy Dębowiec trafiły nagrody Wójta Gminy Dębowiec.
Policjanci z jasielskiej komendy wyjaśnili sprawę podpalenia kilkunastu bali siana w Woli Cieklińskiej. Sprawcami okazali się trzej nastoletni mieszkańcy gminy Dębowiec. Zostali przesłuchani, dwóch z nich przyznało się do winy. Będą odpowiadać za zniszczenie mienia o wartości kilku tysięcy złotych.
Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchów, które zostały wykopane podczas prac porządkowych w ogrodzie na jednej z posesji w Samoklęskach.
Wójt Gminy Dębowiec zawiadamia rolników, że w terminie od 1 lutego 2018 r. do 28 lutego 2018 r. można składać wnioski w Urzędzie Gminy w Dębowcu o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2018 r.
Policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy zlikwidowali nielegalne uprawy konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczyli 54 rośliny. Podczas prowadzonych działań zatrzymali 20-latka podejrzanego o ich uprawę.
Jeśli dojdzie do zgubienia lub kradzieży dokumentu, należy w pierwszej kolejności zastrzec dowód, aby osoby niepowołane nie mogły się nim posłużyć.
W dniu 13 kwietnia w Muzeum Narciarstwa w Cieklinie miało miejsce rocznicowe spotkanie zatytułowane „Katyń -spojrzenie po latach”.
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.