◄
W dniu 15 sierpnia, w atmosferze głębokiej duchowości i tradycji, Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
W malowniczym Cieklinie, w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie artystyczne, które zgromadziło miłośników sztuki z Gminy Dębowiec i okolic.
Dnia 4 września 2022 r. odbyły się Dożynki Gminne na placu przy Wiejskim Domu Kultury w Woli Dębowieckiej. Piękna i słoneczna pogoda tłumnie zgromadziła Mieszkańców i przybyłych Gości.
Tegoroczne świętowanie było połączeniem różnorodnych atrakcji – począwszy od akcentu ludowego, przez zabawę w rytmach różnych gatunków muzycznych, po mocne rockowe brzmienie.
Od 1 września do 30 listopada 2020 r. w całej Polsce odbędzie się Powszechny Spis Rolny.
W piątkowy wieczór, 15 listopada 2019 roku w Centrum Sztuki Mościce została otwarta wystawa pt. „Czas wolny” prezentująca nie tylko sposoby spędzania wolnego czasu zimą, głównie w okresie 20 lecia międzywojennego, ale także style życia, nastroje społeczne, rozwój i lokalne zasoby pamiątek.
Wczoraj 14 czerwca 2019 r. w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym im. Jana Szafrańskiego w Krempnej otwarto nowe multimedialne stanowiska edukacyjne.
Dnia 13 kwietnia tj. w sobotę br. Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie (gmina Dębowiec) zorganizowało wernisaż pt. „Cieklin i okolica w dawnych publikacjach prasowych”. Autorami wernisażu byli Anna i Krzysztof Kusiak redaktorzy Regionalnego Blogu Historycznego Z pogranicza .
Tradycyjnie już w niedzielę palmową na sali widowiskowej w Urzędzie Gminy w Dębowcu organizowaliśmy Wystawę Wielkanocną.
W sobotę 14 maja 2016 r. od godziny dziewiętnastej do drugiej już w niedzielę zwiedzano Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie.
Uroczyste oddanie do użytkowania boisk wielofunkcyjnych - Gmina Dębowiec W dniu 24 października 2024 r. odbyło się uroczyste oddanie do użytkowania 3 przyszkolnych boisk wielofunkcyjnych, znajdujących się przy:
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.