◄
Wczesnym rankiem 26 maja doszło do poważnego wypadku drogowego w Cieklinie. Zderzenie czołowe dwóch pojazdów, Toyoty i Volkswagena, miało miejsce w pobliżu remizy tuż po godzinie 8:00.
W piątkowy wieczór, 25 listopada 2022 r. w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Mirosława Szudego, który był uczczeniem 40. rocznicy pracy twórczej.
Wieczorem w piątek, 5 sierpnia 2022 r. w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Burdy.
Tegoroczne świętowanie było połączeniem różnorodnych atrakcji – począwszy od akcentu ludowego, przez zabawę w rytmach różnych gatunków muzycznych, po mocne rockowe brzmienie.
Piątkowy wieczór, 11 lutego 2022 r. w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Marka Burdzego.
W ostatnich dniach przy drogach powiatowych w gminie Dębowiec pojawiły się znaki informacyjne o przebiegu nowego szlaku, który rozpoczyna się w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy i kończy w Muzeum Krajoznawczym w Hanuszowcach nad Toplą – Oddziale Muzeum Wojewódzkiego w Preszowie.
W ostatnich dniach wystąpił problem z odbiorem odpadów komunalnych z terenu gmin wiejskich powiatu jasielskiego. Spowodowane jest to brakiem możliwości zagospodarowania tych odpadów.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie ogłosił nabór wniosków na inwestycje z zakresu ochrony środowiska, których celem jest zmniejszenie emisji pyłów i gazów powstających w wyniku niskiej emisji zagrażających zdrowiu i życiu mieszkańców.
17. 01.2017 roku Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie odwiedziło Polskie Radio Rzeszów. W trzygodzinnym programie „na żywo” zaproszeni goście opowiadali o narciarzach i ciekawych miejscach w gminie Dębowiec, promowali jej kulturę i lokalnych artystów.
Wiesław Gęsicki (1959-2002 r.) założyciel Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, wspomina w opublikowanej przez wydawnictwo „Akces” broszurze o wtargnięciu milicjantów i funkcjonariuszy bezpieki do domu opozycjonisty w Cieklinie.
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.