◄
W niedzielne popołudnie, 24 marca 2024 roku, Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie zamieniło się w przestrzeń pełną humoru i refleksji.
W Dębowcu powstała nowa atrakcja turystyczna, izba w której zgromadzono zbiory związane z historią i tradycją naszej gminy. To rezultat starań i współpracy wielu podmiotów, które zebrały i udostępniły cenne pamiątki i dokumenty.
Policjanci spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim, w ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".
W piątkowy wieczór, 15 listopada 2019 roku w Centrum Sztuki Mościce została otwarta wystawa pt. „Czas wolny” prezentująca nie tylko sposoby spędzania wolnego czasu zimą, głównie w okresie 20 lecia międzywojennego, ale także style życia, nastroje społeczne, rozwój i lokalne zasoby pamiątek.
W piątek 17 maja 2019 roku w Izbie Muzealnej Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie odbyła się Noc Muzeów.
Ferie zimowe to czas, kiedy policjanci w szczególny sposób działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa na stokach narciarskich i promują odpowiedzialne postawy narciarzy i snowboardzistów.
W sobotę 14 maja 2016 r. od godziny dziewiętnastej do drugiej już w niedzielę zwiedzano Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie.
Jutro (9 stycznia) o godzinie 9.00 rusza wyciąg narciarski w Małastowie.
Zapraszamy do lektury artykułu o Stanisławie Barabaszu, jego próbach narciarskich w Cieklinie i początkach polskiego narciarstwa w marcowym numerze „Kaleidoscope” (str. 48-54), magazynu pokładowego LOT-u.
Śledząc internetową stronę cieklińskiego przedszkola widzimy jak dzieci aktywnie spędzają czas. Nauczycielki starają się aby podczas pobytu w przedszkolu nie tylko bawiły się ale poprzez zabawę uczyły i poznawały otaczający ich świat.
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.