◄
17. 01.2017 roku Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie odwiedziło Polskie Radio Rzeszów. W trzygodzinnym programie „na żywo” zaproszeni goście opowiadali o narciarzach i ciekawych miejscach w gminie Dębowiec, promowali jej kulturę i lokalnych artystów.
Wczoraj 25 października 2014 roku cieklińskie muzeum nart zwiedzała Elżbieta Bieńkowska Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego i usług.
Zapraszamy do lektury artykułu o Stanisławie Barabaszu, jego próbach narciarskich w Cieklinie i początkach polskiego narciarstwa w marcowym numerze „Kaleidoscope” (str. 48-54), magazynu pokładowego LOT-u.
13 marca - 9 czerwca 2013 Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza Wystawa powstała w 100-lecie urodzin Tadeusza Wowkonowicza. Organizatorzy wystawy: Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie, Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
Rzeczywistość wojenna w okresie I wojny światowej nie taka, jak w „C. K. Dezerterzy” i „Przygodach dobrego wojaka Szwejka”!
Po uroczystym otwarciu wystawy pt. „Ze Lwowa do Chamonix” 6 listopada 2012 r. w naszym Muzeum Narciarstwa odbyło się III Sympozjum Naukowe pt. „Turystyka i sporty zimowe w polskiej tradycji”. Teoretycznie sympozjom rozpoczęło się już o 13:20
60 młodych narciarzy wzięło udział w biegach zorganizowanych na zakończenie programu „Zima na sportowo - popularyzacja narciarstwa biegowego”, realizowanego przez Miasto Jasło, a dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Muzeum Podkarpackie w Krośnie zaprasza do obejrzenia wystawy czasowej "Tradycja narciarska" ze zbiorów Erwina Gorczycy, Bartosza Górskiego i Stanisława Włodyki, która prezentowana będzie od 20 stycznia do 30 kwietnia 2011 r.
Zziajany narciarz okrążający ciekliński dwór, łyżwiści na tle wzniesień Beskidu Niskiego i tatrzańskich szczytów lu stelmach przygotowujący w warsztacie pierwsze polskie "ski"... Uczniowie z gminy Dębowiec postanowili zilustrować wspomnienia Stanisława Barabasza,
W dniu 25 września 2008 r. w powstałym na wiosnę bieżącego roku Muzeum Narciarstwa w Cieklinie odbyło się I Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe nt. „Narciarstwo w Polsce i na Świecie 1888-2008.”
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.