◄
W sobotę 29 sierpnia 2020 r. odbył się finisaż wystawy batików Marty Wachel pt. „Opowieści woskiem pachnące”.
Dzisiaj, 25 kwietnia 2019 roku w Wiejskim Ośrodku Kultury w Cieklinie odbył się IX Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej zorganizowany przez Gminne Przedszkole w Cieklinie.
Już wkrótce w kranach Wiejskiego Ośrodka Kultury w Cieklinie popłynie ciepła woda ogrzana promieniami słonecznymi. Obecnie w obiekcie trwają prace montażowe kolektorów słonecznych do ogrzewania wody.
Dnia 24 lipca 2014 r. Urząd Gminy w Dębowcu ogłosił przetarg na budowę parkingu samochodowego w Foluszu oraz zabudowę rowu z wykonaniem chodnika i budowę parkingu samochodowego w Cieklinie.
VI Spotkanie Opłatkowe w Cieklinie rozpoczęło się tuż po godzinie 14 w niedzielę 13 stycznia 2013 roku przedstawieniem jasełkowym. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cieklinie pod opieką Ks. Kamila przygotowali nietypowe jasełka
Dzisiaj 7 grudnia 2012 r. w Wiejskim Ośrodku Kultury w Cieklinie odbył się I Regionalny Zjazd Szkół im. Ignacego Lukasiewicza. Spotkanie zorganizowało Gminne Gimnazjum im I. Łukasiewicza w Cieklinie. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
Zziajany narciarz okrążający ciekliński dwór, łyżwiści na tle wzniesień Beskidu Niskiego i tatrzańskich szczytów lu stelmach przygotowujący w warsztacie pierwsze polskie "ski"... Uczniowie z gminy Dębowiec postanowili zilustrować wspomnienia Stanisława Barabasza,
„1888. Stanisław Barabasz przyjeżdża do Cieklina i tu tworzy pierwsze polskie XIX-wieczne narty. Tak zaczyna się historia polskiego współczesnego narciarstwa” - to napis na tablicy odsłoniętej w niedzielę,7 listopada 2010roku, na budynku Muzeum Narciarstwa w Cieklinie.
Dzięki zaangażowaniu władz gminy Dębowiec, kolekcjonerów, mieszkańców i miłośników Cieklina powstało Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza miejsce, gdzie powstały pierwsze narty w Polsce. Muzeum mieści się w Wiejskim Domu Kultury w Cieklinie.
Dnia 27. O1. 2OO8 r. w Wiejskim Domu Kultury w Cieklinie odbyła się II Gminna Biesiada Artystyczna organizowana przez Wójta Gminy Dębowiec i Regionalne Stowarzyszenie Folklorystyczne „Wrzos” z siedzibą w Dębowcu.
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.