◄
Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca. Sprawdź kto ubiega się o mandat europosła na Podkarpaciu?
W Dębowcu powstała nowa atrakcja turystyczna, izba w której zgromadzono zbiory związane z historią i tradycją naszej gminy. To rezultat starań i współpracy wielu podmiotów, które zebrały i udostępniły cenne pamiątki i dokumenty.
W dniu 27 listopada br. Starosta Jasielski Adam Pawluś odebrał z rąk Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka zapewnienie dofinansowania budowy strzelnicy w powiecie jasielskim w wysokości 1 360 000, 00 zł. Dofinansowanie dla projektu zostało przyznane w ramach konkursu ofert pn. „Strzelnica w powiecie”.
W dniu dzisiejszym tj. 23 września br. doszło do podpisania umowy darowizny nieruchomości położonych w miejscowości Cieklin o łącznej powierzchni 1,1640 ha. Nieruchomości te zostaną przeznaczone pod realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa strzelnicy w powiecie jasielskim”.
W piątek 17 maja 2019 roku w Izbie Muzealnej Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie odbyła się Noc Muzeów.
W dniu 13 kwietnia w Muzeum Narciarstwa w Cieklinie miało miejsce rocznicowe spotkanie zatytułowane „Katyń -spojrzenie po latach”.
Trwają prace remontowe cmentarza wojskowego z I wojny światowej położonego na skrzyżowaniu drogi Gorlice-Nowy Żmigród z drogą powiatową Jasło-Folusz(Sieniawa).
15 sierpnia to dzień w którym Polacy obchodzą dwa święta, świeckie Święto Wojska Polskiego i katolickie Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
20 maja br. odbyła się w Ludowym Domu Kultury w Cieklinie konferencja „W 100 lecie wybuchu Wielkiej Wojny”. Zorganizowali ją Gmina Dębowiec i Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.
Rzeczywistość wojenna w okresie I wojny światowej nie taka, jak w „C. K. Dezerterzy” i „Przygodach dobrego wojaka Szwejka”!
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.