◄
Fotorelacja z obchodów uroczystości Święta Matki Boskiej Zielnej w Cieklinie.
Szkoły uczestniczące w Projekcie "Poprawa jakości kształcenia ogólnego w mieście Jaśle oraz gminach Jasło, Dębowiec, Krempna, Nowy Żmigród i Osiek Jasielski" realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego
To jest jedno z najstarszych świąt kościelnych, mające swój początek w V w. popularnie nazywane Matki Bożej Zielnej.
15 sierpnia to dzień w którym Polacy obchodzą dwa święta, świeckie Święto Wojska Polskiego i katolickie Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Powiadano dawniej, że „w sierpniu każdy kwiat woła: Zanieś mnie do kościoła”. Dlatego na kilka dni przed świętem Matki Boskiej Zielnej w każdym gospodarstwie przygotowywano się do tej uroczystości.
15 sierpnia 2012 r. w Dobryni uroczyście obchodzono święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Antoni Sroka uwiecznił te chwile obiektywem aparatu, wykonując zdjęcia, które udostępnił, dzięki czemu mogła powstać ta fotorelacja.
15 sierpnia to dzień w którym Polacy obchodzą dwa święta, świeckie Święto Wojska Polskiego i katolickie Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Święto Wojska Polskiego – święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę
W dniu 15 sierpnia kościół katolicki obchodzi uroczystość Zaśnięcia i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W kościele uroczystość ta obchodzona jest od V wieku. W Polsce nazwana została świętem Matki Boskiej Zielnej.Z tą uroczystością związane są zwyczaje
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.