◄
W Dębowcu powstała nowa atrakcja turystyczna, izba w której zgromadzono zbiory związane z historią i tradycją naszej gminy. To rezultat starań i współpracy wielu podmiotów, które zebrały i udostępniły cenne pamiątki i dokumenty.
W piątek, 30 lipca 2021 r. o godzinie 20:00 z udziałem miłośników historii i zainteresowanych osób w Muzeum Narciarstwa im. S. Barabasza w Cieklinie odbyło się uroczyste zakończenie wystawy historycznej pt. Konfederaci Barscy w Beskidzie Niskim.
„Witaj majowa jutrzenko Świeć naszej polskiej krainie…”
W dniach 24-26 czerwca 2019 roku odbyło się w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie IV Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe historyków kultury fizycznej na temat: „Stulecie sportów zimowych i sportu wiejskiego w niepodległej Polsce”.
W piątek 17 maja 2019 roku w Izbie Muzealnej Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie odbyła się Noc Muzeów.
Ilustracje książkowe Joli mogliśmy podziwiać na wystawie pt. „Z INNEJ BAJKI”, która w ubiegłym roku była prezentowana w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie.
Robert Kumorkiewicz, gorlicki scenarzysta i reżyser wykonał film pt. „Alicja w krainie Pagórka... ”, który zgłosił na konkurs Sony o kamerę FS7 II.
Wiesław Gęsicki (1959-2002 r.) założyciel Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, wspomina w opublikowanej przez wydawnictwo „Akces” broszurze o wtargnięciu milicjantów i funkcjonariuszy bezpieki do domu opozycjonisty w Cieklinie.
W sobotę 14 maja 2016 r. od godziny dziewiętnastej do drugiej już w niedzielę zwiedzano Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie.
W dniu 19-11-2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dębowcu odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Na spotkaniu 12 uczestników dyskutowało o książce Renaty Piątkowskiej pt. „Przygoda ma kolor niebieski”.
Uroczyste oddanie do użytkowania boisk wielofunkcyjnych - Gmina Dębowiec W dniu 24 października 2024 r. odbyło się uroczyste oddanie do użytkowania 3 przyszkolnych boisk wielofunkcyjnych, znajdujących się przy:
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.