◄
Jaki tajemniczy przedmiot można wydobyć z czarnego kapelusza i do czego on służy? Czy można przejść przez drzwi do krainy wyobraźni i co w niej znajdziemy?
Mówiąc, słysząc słowo książki zazwyczaj wyobrażamy je sobie ustawione w równym rządku na półce lub otwarte na zapisanych stronicach, gotowe do czytania i oglądania.
„Aby być pisarzem nie potrzeba żadnej licencji.....,bo ja nie tylko jestem pisarką ale też czarownicą!”
„Piękne te ilustracje, wesołe i kolorowe…” takie słowa najczęściej słyszałam wśród oglądających wystawę.
„Poezja jest dla ludzi” - prawdziwość tego hasła postanowiły sprawdzić klubowiczki DKK w Cieklinie.
W dniu 08. 10. 2015r o godz 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dębowcu odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w ramach IV Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej Dyskusyjnych Klubów Książki, a pierwszej wśród młodzieżowych klubów organizowana przez Instytut Książki i Wydawnictwo Zielona Sowa.
Czy była pani grzeczna? To tylko jedno z wielu nieszablonowych pytań, jakie padło na zakończenie spotkania z Joanną Olech.
Codziennie wypowiadamy setki słów, wykonujemy mnóstwo gestów, podejmujemy różnorakie decyzje. Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że każde z nich osobno lub w połączeniu z drugim ma wpływ na dalsze życie, że pociąga za sobą takie lub inne konsekwencje?
„Nie czytać w taką noc to grzech...”- pod takim hasłem odbyło się spotkanie czytelników GBP w Dębowcu z okazji III Nocy Bibliotek.
„Jestem szczęściarą! I to z wielu powodów...Przede wszystkim robię to co lubię...” Czy każdy z nas mógłby powiedzieć o sobie coś takiego? Trzeba by było się chwilę zastanowić nad odpowiedzią... Nie musiała tego robić Agnieszka Tyszka - pisarka
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.