◄
Narciarstwo rozwinęło się na świecie do rozmiarów sportu uprawianego masowo. Rozwój ten uzależniony był między innymi od ewolucji sprzętu narciarskiego.
14 kwietnia 2005 zmarł w Chamonix członek honorowy KW i PZA i nasz serdeczny przyjaciel, Tadeusz Wowkonowicz "Teddy". Miał 93 lata. Był na niewielu wysokich alpejskich szczytach, nie zaliczył żadnej trudnej drogi, zasłużył jednak na trwałe miejsce w kronikach polskiego
W Dworcu Tatrzańskim odbył się kolejny wieczór z cyklu „Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim”, który poświęcony był postaci Stanisława Barabasza - pierwszego zakopiańskiego narciarza. Spotkanie odbyło się czwartek 24 lutego, a poprowadził je Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego.
Pamiętnik Jubileuszu TrzydziestoleciaSekcji NarciarskiejPolskiego Towarzystwa Tatrzańskiegoprzy Oddziale ZakopiańskimP.T.T. 1937
Urodził się 7 maja 1857r. w Bochni, jako drugi z trzech synów urzędnika bocheńskich salin Grzegorza Barabasza i jego żony Felicji z Cieszyńskich.Po ukończeniu szkoły realnej i Instytutu Technicznego w Krakowie w 1875r. rozpoczyna naukę na wydziale architektury Politechniki Wiedeńskiej.
W ciągu ostatnich dwudziestu lat, różne wydawnictwa prasowe (w większości lokalne), kilkakrotnie publikowały dość sensacyjną informację o początkach polskiego narciarstwa. Niestety, niektóre z zawartych w nich treści są nieścisłe czy wręcz nieprawdziwe.
Policjanci na stoku w Świątkowej Wielkiej Policjanci spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim, w ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".
Uroczyste oddanie do użytkowania boisk wielofunkcyjnych - Gmina Dębowiec W dniu 24 października 2024 r. odbyło się uroczyste oddanie do użytkowania 3 przyszkolnych boisk wielofunkcyjnych, znajdujących się przy:
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.