◄
Narciarstwo rozwinęło się na świecie do rozmiarów sportu uprawianego masowo. Rozwój ten uzależniony był między innymi od ewolucji sprzętu narciarskiego.
Wystawa „Ze Lwowa do Chamonix” - pod patronatem Andrzeja Bachledy-Curusia z okazji 100-lecia urodzin Tadeusza Wowkonowicza oraz III Sympozjum Naukowe na temat: „Sporty zimowe w tradycji polskiej kultury fizycznej” organizuje Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie
14 kwietnia 2005 zmarł w Chamonix członek honorowy KW i PZA i nasz serdeczny przyjaciel, Tadeusz Wowkonowicz "Teddy". Miał 93 lata. Był na niewielu wysokich alpejskich szczytach, nie zaliczył żadnej trudnej drogi, zasłużył jednak na trwałe miejsce w kronikach polskiego
Pamiętnik Jubileuszu TrzydziestoleciaSekcji NarciarskiejPolskiego Towarzystwa Tatrzańskiegoprzy Oddziale ZakopiańskimP.T.T. 1937
Urodził się 7 maja 1857r. w Bochni, jako drugi z trzech synów urzędnika bocheńskich salin Grzegorza Barabasza i jego żony Felicji z Cieszyńskich.Po ukończeniu szkoły realnej i Instytutu Technicznego w Krakowie w 1875r. rozpoczyna naukę na wydziale architektury Politechniki Wiedeńskiej.
W ciągu ostatnich dwudziestu lat, różne wydawnictwa prasowe (w większości lokalne), kilkakrotnie publikowały dość sensacyjną informację o początkach polskiego narciarstwa. Niestety, niektóre z zawartych w nich treści są nieścisłe czy wręcz nieprawdziwe.
Policjanci na stoku w Świątkowej Wielkiej Policjanci spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim, w ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.