◄
W malowniczym Cieklinie, w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie artystyczne, które zgromadziło miłośników sztuki z Gminy Dębowiec i okolic.
Dnia 13 kwietnia tj. w sobotę br. Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie (gmina Dębowiec) zorganizowało wernisaż pt. „Cieklin i okolica w dawnych publikacjach prasowych”. Autorami wernisażu byli Anna i Krzysztof Kusiak redaktorzy Regionalnego Blogu Historycznego Z pogranicza .
W sobotę 14 maja 2016 r. od godziny dziewiętnastej do drugiej już w niedzielę zwiedzano Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie.
Jutro 1 listopada Dzień Wszystkich Świętych, odwiedzając cmentarz nie zapominajmy o modlitwie za zmarłych, których grobów już nikt nie odwiedza. Często te nagrobki są zniszczone a na tablicach trudno już odczytać kto spoczywa w tym miejscu.
Rzeczywistość wojenna w okresie I wojny światowej nie taka, jak w „C. K. Dezerterzy” i „Przygodach dobrego wojaka Szwejka”!
„Bawiła mnie nowość... Stanisław Barabasz – człowiek licznych pasji” Wystawa w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie maj–czerwiec 2012
7 maja 2012 roku w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie odbędzie się otwarcie wystawy poświęconej patronowi, pod tytułem „ Bawiła mnie nowość... Stanisław Barabasz – człowiek licznych pasji”. Patronat nad wystawą objął wójt gminy Dębowiec
W sobotę 15 października Muzeum Narciarstwa w Cieklinie gościło potomków Stanisława Barabasza. Prawnuka Bogdana Dvořáka z małżonką Stanisławą i ich córkę Martę Dvořák z mężem Waldemarem.
„1888. Stanisław Barabasz przyjeżdża do Cieklina i tu tworzy pierwsze polskie XIX-wieczne narty. Tak zaczyna się historia polskiego współczesnego narciarstwa” - to napis na tablicy odsłoniętej w niedzielę,7 listopada 2010roku, na budynku Muzeum Narciarstwa w Cieklinie.
W Cieklinie, w gminie Dębowiec, mieszkał prawnuk Kościuszki. Na jego cześć utworzono oddział kosynierów pełniący wartę przy Grobie Chrystusa. Z czasem tradycja zanikła, ale jest szansa, że zostanie przywrócona.
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.